چرا کتاب مطالعه نمی کنیم؟

شاید شما هم بخواهید عادت مطالعه را در خود به وجود بیاورید اما یک سری موانع وجود دارد که می تواند جلوی ما را بگیرد تا مطالعه نکنیم، امروز این موانع را آشکار و راه حل آن ها را بیان می کنیم:

 

1- انتخاب کتاب: شاید شما یک کتاب بخرید و شروع به خواندن آن کنید، سپس از کتاب خوشتان نیاید و از مطالعه زده شوید. پس برای ایجاد عادت مطالعه در خود سعی کنید یک کتاب خوب تهیه و شروع به مطالعه کنید. می توانید کتاب های خود را از بخش معرفی کتاب همین وبلاگ انتخاب کنید. کتاب های خود را بر اساس علاقه تان انتخاب کنید.

2- زمان بندی: اگر انسانی هستید که زمان کافی برای مطالعه ندارید، برای ایجاد عادت مطالعه در خود سعی کنید برنامه ریزی روزانه داشته باشید تا بتوانید در وقت آزاد خود مطالعه کنید. لازم نیست ساعت بسیار زیادی مطالعه کنید فقط نیم ساعت. یک زمان مشخص برای مطالعه خود انتخاب کنید.

3- باور های غلط: ممکن است در زمان کودکی و مدرسه توسط پدر و مادر و معلمین تان به شما تحمیل شده باشد که شما باید درس بخوانید و شما هم از خواندن کتاب زده شده باشید و امروز هم میلی به خواندن کتاب نداشته باشید اما دوستان باور داشته باشید که همه کتاب ها بد نیستند و شیوه خواندن کتاب های درسی با کتاب های غیر درسی کاملا متفاوت است، پس این باور غلط را از ذهنتان دور کنید.

4- مشکل در هنگام مطالعه: آیا بخاطر این مطالعه نمی کنید که در هنگام مطالعه مشکلی برایتان پیش می آید یا مثلا دچار خستگی می شوید، تمرکز کافی ندارید، درک مطلب پایینی دارید یا ...... دوستان شما می توانید با یادگیری مهارت های تندخوانی این عادات را از خود دور کنید. برای یادگیری تند خوانی می توانید کتاب مهارت های تند خوانی از تونی بوزان را تهیه کنید یا با استفاده از بسته های آموزشی و سمینارها، تندخوانی را یاد بگیرید. تندخوانی به شما کمک میکند تا بهتر مطالعه کنید.

5- ندانستن فواید مطالعه: شاید با خود بگویید که آخر مطالعه چه فوایدی دارد؟ دوستان همه انسان های موفق مانند بیل گیتس، استیو جابز، تونی رابینز و .... همه آن افرادی کتابخوان بوده اند. اگر می خواهید انسان موفق تری در زندگی باشید باید مطالعه کنید. تحقیقات نشان داده که مطالعه فواید زیادی برای مغز انسان دارد و افراد کتابخوان در کل انسان های موفق تر و خوشحالتری هستند. کتاب بهترین دوست انسان است و برای پیرفت در زندگیتان مطالعه کنید...........

 

 در آخر هم بگویید که اگر کتاب می خوانید چه کتابی زندگیتان را متحول کرده است و جواب را در قسمت نظرات همین مطلب بنویسید. با سپاس. 

 

  هرگونه کپی برداری از این متن بدون ذکر منبع( مجله اینترنتی خورشید زندگی -بنیامین یوسفیkhorshidlife.blog.ir) از نظر مالکیت معنوی و قانونی مجاز نیست.