مجله اینترنتی خورشید زندگی

دریچه ای به سوی علم و دانش بیشتر شما!

۱۸ مطلب در خرداد ۱۳۹۵ ثبت شده است

آرامگاه کوروش بزرگ

آرامگاه کوروش بزرگ

آرامگاه کوروش بزرگ که مقبره کوروش دوم هخامنشی ملقب به کوروش بزرگ یا کوروش کبیر است، بنایی بی‌پیرایه ولی با معماری منحصربه‌فرد، در فاصله حدود یک کیلومتری جنوب غربی کاخ‌های پاسارگاد است.  این بنا از همه سوی دشت مرغاب پیداست، به‌ویژه اگر از سمت جنوب غربی از راه باستانی گذر کنیم و از تنگه بلاغی وارد دشت شویم، نخستین چیزی که جلب توجه می‌کند آرامگاه کوروش است.  این اثر در سال ۲۰۰۴ میلادی به عنوان زیر مجموعه پاسارگاد تحت شماره ۱۱۰۶ در میراث جهانی یونسکو ثبت شده‌است.

آرامگاه کوروش تنها بنایی در پاسارگاد است که توصیف آن در منابع یونانی آمده‌است.  از قدیمی‌ترین توصیف‌های مربوط به آرامگاه کوروش می‌توان به توصیف اریستوبولوس، یکی از همراهان اسکندر مقدونی در لشکرکشی‌اش به قلمرو هخامنشیان نام برد که توسط آریان در کتاب آناباسیس اسکندر بدین شکل ثبت شده‌است:  قسمت‌های پایینی آرامگاه از سنگ‌هایی تشکیل شده بود که به شکل مربع بریده شده بودند و در کل یک قاعده مستطیلی شکل را تشکیل می‌دادند. بالای آرامگاه یک اتاق سنگی بود که یک سقف و یک در داشت و به قدری باریک بود که یک مرد کوتاه قد به‌سختی می‌توانست داخل اتاق شود. در داخل اتاق یک تابوت طلایی وجود داشت که پیکر کوروش را در داخل آن قرار داده بودند. یک نیمکت نیز با پایه‌هایی از طلا در کنار تابوت قرار داشت. یک پرده بابلی پوشش آن (احتمالاً نیمکت) بود و کف اتاق نیز با فرش پوشانده شده بود. یک شنل آستین‌دار و سایر لباس‌های بابلی روی آن قرار داشتند. شلوارها و جامه‌های مادی در اتاق یافت می‌شد، بعضی تیره و بعضی به رنگ‌های دیگر بودند. گردن‌بند، شمشیر، گوشواره‌های سنگی با تزیینات طلا و یک میز نیز در اتاق بودند. تابوت کوروش بین میز و نیمکت قرار داشت. در محوطه آرامگاه یک ساختمان کوچک برای روحانیون وجود داشت که وظیفه نگهداری آرامگاه کوروش را بر عهده داشتند.

در سال ۵۲۹ پیش از میلاد کوروش به قبایل سکاها در آسیای مرکزی (شمال شرق ایران) حمله کرد و در جنگ با ماساگت‌ها کشته شد. وی را در این مقبره دفن کردند.

منبع: ویکی پدیا

موافقین ۱ مخالفین ۰
بنیامین یوسفی

بخش معرفی کتاب ( پول، هفت قدم تا رسیدن به آزادی مالی )

پول، هفت قدم تا رسیدن به آزادی مالی

کتاب «هفت قدم تا رسیدن به آزادی مالی» نوشته‌ی «آنتونی رابینز» و ترجمه‌ی «درسا عظیمی» و «شادی حسن‌ پور» است. کتابی که پیش رو دارید برای کسانی که جهت سرمایه‌ گذاری در بازارهای جهانی دغدغه‌های بسیاری دارند، پیشنهادی مناسب است تا بهترین راه و روش کسب سود و منفعت زیاد را یاد بگیرند. این کتاب که در سال 2014 منتشر شد، نویسنده‌ی آن به‌صورت کامل به موضوع پول و مسائل مربوط به آن پرداخته است.برای خواندن ادامه مطلب بر روی فلش قرمز در بالای صفحه کلیک کنید.

موافقین ۱ مخالفین ۰
بنیامین یوسفی

دکتر علی شریعتی

 

29 خرداد روز درگذشت دکتر علی شریعتی را به همه دوست داران ایشان تسلیت می گوییم و یاد ایشان را گرامی می داریم.با سپاس


فقر همان گرد و خاکی است که بر کتاب های فروش نرفته یک کتابفروشی می نشیند. فقر شب را بی غذا سپری کردن نیست، فقر روز را بی اندیشه سپری کردن است. دکتر علی شریعتی

 

نامم را پدرم انتخاب کرد، نام خانوادگی ام را یکی از اجدادم! دیگر بس است، راهم را خودم انتخاب میکنم. دکتر علی شریعتی

۳ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰
بنیامین یوسفی

معرفی ساز های ایرانی ( کمانچه )

 

کمانچه

کَمانچه یکی از سازهای ایرانی و موسیقی خاور زمین است. این ساز علاوه بر شکم، دسته و سر، در انتهای پایینی ساز، پایه‌ای دارد که روی زمین یا زانوی نوازنده قرار می‌گیرد.برای خواندن ادامه مطلب بر روی فلش قرمز در سمت بالای مطلب کلیک کنید.

موافقین ۱ مخالفین ۰
بنیامین یوسفی

کمک به خیریه محک

 

موسسه خیریه محک

موسسه خیریه محک یک موسسه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان در ایران است که 25 سال از فعالیت آن

میگذرد. این موسسه بیشتر با کمک های مردمی به فعالیت خود انجام می دهد

شما هم میتوانید از طرق مختلف به محک کمک رسانی کنید.

 

برای کمک مالی به این موسسه شما می توانید از طریق پرداخت اینترنتی با کارت های شتاب هر مبلغ پولی که میخواهید به محک کمک کنید برای ورود به وبسایت محک بر روی قسمت کمک آنلاین کلیک کرده و با پرداخت اینترنتی  به این خیریه کمک کنید پس بر روی لینک زیر کلیک کنید:

 

 

www.mahak-charity.org وبسایت اصلی محک

 

موافقین ۱ مخالفین ۰
بنیامین یوسفی

داستان جالب سقراط

داستان سقراط

سقراط در حال مرگ بود. به او زهر داده بودند و او میخندید! یکی از مریدانش پرسید:

حالا وقت غصه است، مرگ خیلی نزدیک است و تو میخندی و چشمان ما پر از اشک است.

سقراط گفت: غصه کجاست؟ اگر من بمیرم کسی باقی نمانده تا غصه را تجربه کند و اگر من

بمیرم و باز هم باقی باشم نیاز به غصه چیست؟ آن چه از دست میرود من نیستم. من آنی هستم.

او گفت: من خوشحالم. مرگ فقط می تواند دو کار بکند: یا میتواند مرا کامل از بین ببرد، پس من

خوشحال هستم زیرا من اینجا نخواهم بود تا غصه را تجربه کنم و اگر بخشی از من باقی بماند

باز هم خوشحالم آن بخشی که از من نبوده از بین رفته است. مرگ فقط همین دو کار را می تواند

بکند برای همین است که می خندم زیرا مرگ چه چیز را می تواند از من بگیرد؟

 

  هرگونه کپی برداری از این متن بدون ذکر منبع( مجله اینترنتی خورشید زندگی -بنیامین یوسفی) از نظر مالکیت معنوی و قانونی مجاز نیست.
 

۱ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰
بنیامین یوسفی

بهشت در کویر


بهشت در کویر

با اینکه سرزمین ایران از گذشته های دور با کمبود بارندگی روبه رو بوده است، اما تاریخ نگاران همواره از ایران به عنوان سرزمینی آباد با کشتزار ها و باغ های فراوان یاد کرده اند. باغ های ایرانی که پردیس نامیده می شدند، چنان آباد و باشکوه بودند که نام آن ها به صورت فردوس در زبان عربی و به صورت پارادایز در زبان های اروپایی ماندگار شد و همواره نمادی از بهشت به شمار آمدند. این بهشت های زمینی ارمغان چند نوآوری در بهره برداری بهینه از آب بود که برجسته ترین آن ها را با نام کاریز یا قنات می شناسیم.برای خواندن ادامه مطلب بر روی فلش قرمز در سمت بالای مطلب کلیک کنید.

موافقین ۱ مخالفین ۰
بنیامین یوسفی

فواید نخ دندان

فواید نخ دندان

نخ دندان که به نظر یک تکه نخ ساده می اید می تواند از بیماری های مختلفی جلوگیری کند که شاید در ذهن شما هم نباشد. این نخ ها از بیماری قلبی تا عفونت های لثه را برطرف می کنند.

 محققان در جدیدترین آزمایشات خود به این نتیجه رسیده اند که استفاده از نخ دندان می تواند از سکته قلبی یا مغزی جلوگیری کند. با استفاده از نخ دندان همچنین می توانید بسیاری از بیماری های دستگاه گوارش را نیز از بین ببرید چرا که نبود جرم از خطر مریض شدن شما می کاهد.

  پزشکان توصیه می کنند تا از نخ دندان روزانه حداقل یک بار استفاده کنید چرا که گاهی اوقات دندان ها تمیز می شوند و مواد تازه با آلودگی بیشتری وارد دهان شما خواهند شد. این مواد تازه سم بیشتری تولید می کنند پس میزان از آلودگی لثه بیشتر  میشود.

 برای نخ دادن بهتر است از جنس های استاندارد استفاده کنید پس برندهای مختلف را از ذهنتان خارج کنید تا مبدا بیماری بیشتری در دهان شما ایجاد کنند. استفاده از نخ دندان های طعم دار نیز می توانند گزینه های خوبی برای خوش بو کردن دهان باشند.

  نخ دندان را باید خیلی ارام از سمت بالا به پایین میان دندان ها بکشید البته دقت کنید تا خیلی محکم این کار انجام ندهید. همچنین مراقب باشید لثه را زخم نکنید که خونریزی خواهد کرد. زمان کشیدن نخ دندان باید تقریبا میان 2 تا 4 دقیقه باشد.

منبع:مشرق نیوز

 

موافقین ۱ مخالفین ۰
بنیامین یوسفی

بخش معرفی کتاب ( قدرت خود تلقینی )

قدرت خود تلقینی

به نظر می‌آید که آدمی می‌تواند عوامل مانع تحقق ایده‌های خود را پیروزمندانه از میان بردارد. به علاوه حوزه امکانات گسترده انسان برای تحقق این ایده‌ها، از درک اساسی وی نسبت به تصورات ذهنی‌اش سرچشمه می‌گیرد. تمامی سیر تکاملی تکنولوژی دنیای نو، چنانچه دور از آرمان‌های انسانی نباشد، بر این نظر گواهی می‌دهند که طبیعت در برابر فرمان‌های هشیارانه آدمی سرتسلیم فرود می‌آورد.
یکی از دستاوردهای با ارزش علوم روان‌شناختی، روشن کردن این واقعیت بوده است که هر انگیزش مغزی یک حرکت خودانگیخته موثر را به کار می‌اندازد. در ازای کاربرد عاقلانه و درست آن می‌توانیم بر نیمه‌هشیار نفوذی اعمال و به کمک این نفوذ تمام خواسته‌های خود را برآورده کنیم.
شما با خواندن این کتاب می‌توانید به مفهوم واقعی کلمه هر گونه اصلاح دلخواه در شخصیت خود ایجاد کنید. توان روحی شما روز به روز استحکام بیشتری می‌یابد و بر کنش‌ها و واکنش‌هایتان چیرگی کامل پیدا می‌کنید. می‌توانید خوش‌بینی، روشن‌بینی ذهنی، آرامش و اعتماد به امکان موفقیت را در خود ایجاد و ده چندان کنید.
«آموزش گفتار»، «غلبه بر کمرویی»، «تاثیر از فاصله»، «چگونه بر خود مسلط شویم» و «قدرت اراده» آثار دیگر پل ژاگو هستند که توسط انتشارات ققنوس منتشر شده‌‌‌اند. ادامه را در  اینجا   بخوانید. 

موافقین ۰ مخالفین ۰
بنیامین یوسفی

فواید باورنکردنی گیاه پرسیاوشان

فواید باورنکردنی گیاه پرسیاوشان

این گیاه دارای شاخه های سیاه،سخت، باریک و براق به درازای تقریبا 20 سانتی متر و برگ های کوچکی مانند برگ های گشنیز، به صورت برید، بریده می باشد. گیاه پرسیاوشان را بیشتر می توانید کنار جوی و چاه های قدیمی که در نواحی مرطوب و سایه دار قرار دارند پیدا کنید. این گیاه در نواحی مدیترانه ای، اروپای مرکزی و جنوبی، آمریکا و مناطق شمال ایران از جمله مازندران، گیلان و .... رشد میکند.

تاثیر بر روی غدد: دمنوش پرسیاوشان عرق آور است. کبد را سم زدایی میکند. در کمک به درمان زردی یا یرقان تاثیر دارد و باعث تخلیه صفرای زائد میشود.برای خوادن ادامه این مطلب بر روی فلش قرمز در سمت چپ مطلب کلیک کنید

موافقین ۰ مخالفین ۰
بنیامین یوسفی