7 عادت غلط که سرعت مطالعه را کاهش می دهد!

امروز می خواهم درباره 7 عادت غلط که باعث می شود سرعت خواندن شما را کاهش بدهد صحبت کنم و عدات جدید را جایگزین آن ها کنیم تا بتوان سرعت مطالعه و خواندن خود را افزایش داد شروع میکنیم:

 

1- تکان دادن سر : شما در هنگام مطالعه باید چشمان خود را بر روی کلمات حرکت دهید نه سر خود را پس سعی کنید هنگام مطالعه با چشم هایتان بخوانید و سرتان را تکان ندهید چون این کار باعث کم شدن سرعت مطالعه شما می شود اگر نمی توانید شما می توانید با انجام دادن تمرین ستاره که تمرینی است برای افزایش حوزه دید این مشکل را حل کنید می توانید برای اطلاعات بیشتر درباره این تمرین در گوگل جست و جو کنید.

2- بلند خوانی: اگر از آن افرادی هستید که عادت دارید هنگام مطالعه بلند، بلند بخوانید کاملا در اشتباه هستید بلند خوانی سرعت شما را کاهش می دهد و انرژی زیادی از شما میگیرد به جای بلند خوانی سعی کنید چشم خوانی کنید یعنی با چشم هایتان مطالعه کنید. برای خواندن ادامه این مطلب بر روی فلش قرمز در بالای مطلب کلیک کنید.

3- درون خوانی: اگر در هنگام مطالعه درون خوانی دارید باید این عادت را کم کنید شما نمی توانید درون خوانی تان را از بین ببرید بلکه می توانید آن را کاهش دهید. درون خوانی یعنی اینکه شما هنگام مطالعه با چشم هایتان مطالعه می کنید اما کلمه را می خوانید آن را در دلتان تلفظ می کنید و بعد به مغزتان می فرستید که این کار سرعت مطالعه را هم کاهش می دهد شما می توانید با انجام تمرین خط بری این عادت را کم کنید.

4- حالت مطالعه: بهترین حالت برای مطالعه استفاده از میز و صندلی است. روی صندلی بنشینید و کمی کمر خود را خم کرده و شروع به مطالعه کنید این بهترین حالت برای مطالعه است از خوابیدن، نشتن و .... پرهیز کنید چون این کار ها ممکن است به قسمتی از بدن شما فشار بیاورد و سرعت شما را کاهش دهد.

5- نداشتن تمرکز: داشتن تمرکز مهم ترین موضوع در هنگام مطالعه است اگر در هنگام مطالعه تمرکز کافی نداشته باشید به غیر از این درک مطلب کمی خواهید داشت این باعث می شود تا شما خط ها را گم کرده و نتوانید درست مطالعه کنید.

6- تنفس خوب: مهم ترین عنصر برای مغر اکسیژن است مغز انسان  25 درصد اکسیژن بدن را مصرف میکند. هنگام مطالعه اگر اکسیژت کافی به مغز نرسد مشکلات زیادی به وجود می آید پس سعی کنید پس از خواندن هر صفحه از کتاب یک نفس عمیق بکشید و در هنگام خواندن کتاب تنفس کوتاه و منظم داشته باشید.

7- هدف مطالعه: قبل از مطالعه هر کتاب از خود بپرسید که به چه دلیل می خواهید این کتاب را مطالعه کنید و هدف مطالعه خود را مشخص کنید تا بتوانید بهتر مطالعه کنید اگر بی هدف مطالعه کنید هیچ سودی از مطالعه نخواهید برد.

 

  هرگونه کپی برداری از این متن بدون ذکر منبع( مجله اینترنتی خورشید زندگی -بنیامین یوسفیkhorshidlife.ir) از نظر مالکیت معنوی و قانونی مجاز نیست.