مهم ترین عوامل پیشرفت امریکای شمالی

 

به طور کلی مهم ترین عواملی که موجب پیشرفت و توسعه آمریکای شمالی و تبدیل آن به یک قدرت بزرگ اقتصادی در جهان شده، عبارت اند از:

 

1- اروپاییان مهاجر که به این سرزمین وارد شدند با خود دانش ها و مهارت ها و سرمایه هایی را به همراه آوردند و توانستند از منابع طبیعی و سرزمین های نو، به خوبی استفاده و پیشرفت کنند.

 

2- آمریکای شمالی، معادن زیرزمینی و منابع طبیعی فراوان، زمین های وسیع قابل کشت، رود های پر آب و هوای مناسب برای فعالیت های اقتصادی داشته است.

 

3- در جنگ جهانی دوم، اغلب کشور های اروپایی ویران شدند اما ایالات متحده امریکا از جنگ دور بود و چندان آسیب ندید و توانست از رقیبان خود جلو بیفتد.    برای خواندن ادامه این مطلب بر روی فلش قرمز در بالای مطلب کلیک کنید.

4- پس از جنگ جهانی دوم، ایالات متحده آمریکا بر قدرت های اروپایی پیشی گرفت و جانشین آن ها در تسلط و غارت منابع کشور هایی شد که قبلا مستعمره اروپا بودند.

 

5- آمریکا و کانادا طی سال های طولانی نیروهای متخصص و دانشمندان سایر کشور ها را به کشور خود برای تحصیل و کار جذب کردند و از این راه توانستند به پیشرفت اقتصاد و صنعت خود کمک کنند. این امر باعث شد تا آن کشور ها از وجود متخصصان و دانشمندان خود، محروم شوند و از نظر اقتصادی عقب بیفتند.

 

  هرگونه کپی برداری از این متن بدون ذکر منبع( مجله اینترنتی خورشید زندگی -بنیامین یوسفیkhorshidlife.blog.ir) از نظر مالکیت معنوی و قانونی مجاز نیست.